37-letnia kobieta przyłapana na prowadzeniu samochodu pod wpływem 3 promili alkoholu przez nowodworskie służby patrolowe

37-letnia kobieta przyłapana na prowadzeniu samochodu pod wpływem 3 promili alkoholu przez nowodworskie służby patrolowe

Podczas rutynowych działań kontrolnych, funkcjonariusze z Nowego Dworu Mazowieckiego mieli do czynienia z nietrzeźwym kierowcą na początku tego tygodnia. Zauważono kobietę, która mimo posiadania w organizmie aż 3 promili alkoholu, postanowiła usiąść za kierownicą. Teraz 37-latka musi liczyć się z możliwością nałożenia kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się we wczesny poranek, po godzinie 4, na ulicy Okunin w Nowym Dworze Mazowieckim. Wtedy to patrolujący obszar funkcjonariusze Wydziału Prewencji zdecydowali o przeprowadzeniu kontroli drogowej volkswagena. Za kierownicą pojazdu siedziała 37-letnia kobieta, od której policjanci wyczuli intensywną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia – kobieta była nietrzeźwa, miała aż 3 promile alkoholu we krwi.

Policjanci nie mieli innego wyboru, jak zatrzymać prawo jazdy kierującej. Obecnie grozi jej surowa kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć wszystkim kierowcom, iż prowadzenie pojazdu po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu jest niebezpieczne. Zaburza ono zdolności percepcyjne, co wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, mimo wielu apeli, wiele osób nadal ryzykuje swoje życie i zdrowie, a także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.