Ciche zagrożenie na placu zabaw w Parku Bródnowskim: gniazdo szerszeni wywołało alarm!

Ciche zagrożenie na placu zabaw w Parku Bródnowskim: gniazdo szerszeni wywołało alarm!

Użytkownicy placu zabaw w Parku Bródnowskim doświadczyli prawdziwej grozy, kiedy zauważyli, że tuż obok wisi gniazdo potężnych szerszeni. Tego dnia teren wokół placu tętnił życiem – mnóstwo rodzin z małymi dziećmi korzystało z pięknej pogody i atrakcji parkowych. Niemal natychmiast po odkryciu niebezpiecznego sąsiada, przerażeni świadkowie poinformowali o sytuacji straż miejską. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, aby ocenić skalę zagrożenia.

Zdarzenie miało miejsce 26 sierpnia, w sobotnie popołudnie. Rodziny z dziećmi spędzały czas na placu zabaw przylegającym do Parku Bródnowskiego i ogrodu jordanowskiego przy ulicy Wyszogrodzkiej. Spokojne popołudnie przerwało jednak nieoczekiwane odkrycie jednego z rodziców – wielkie szerszenie kręciły się w pobliżu placu zabaw. Na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej, który dokładnie zbadał otoczenie placu zabaw.

Niestety okazało się, że strach nie był bezpodstawny. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali źródło problemu – potężne gniazdo owadów znajdowało się w dziupli drzewa tuż obok placu. Bez wahania odgrodzili oni niebezpieczną strefę i wezwali specjalistów do usunięcia gniazda. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Białołęka wkroczyli do akcji, radząc sobie z sytuacją sprawnie i skutecznie. Dzięki ich profesjonalizmowi, gniazdo szerszeni zostało usunięte, a plac zabaw znów stał się bezpiecznym miejscem dla dzieci i ich rodziców – poinformowali strażnicy.