Święto Wisły: wspólne zakończenie sezonu i 15-lecie nad rzeką

Święto Wisły: wspólne zakończenie sezonu i 15-lecie nad rzeką

Kiedy słońce powoli schodzi za horyzont, zarówno na prawym, jak i lewym brzegu Warszawy odbywa się uroczyste zakończenie sezonu. Jest to szczególny moment dla Dzielnicy Wisła, która zaprasza wszystkich mieszkańców stolicy do uczestnictwa w wydarzeniu na Placu Desantu. Jest to zarówno okazja do pożegnania lata, jak i świętowanie jubileuszowej 15 edycji Święta Wisły.

Podczas środowej konferencji prasowej w Przystani Warszawa – nowo otwartym kompleksie budynków w pobliżu portu Czerniakowskiego, przedstawiciele władz miejskich opowiadali o nadchodzącym Święcie Wisły. To tutaj instalują się organizacje współpracujące z lokalną społecznością związaną z Wisłą.

Motywem przewodnim kończącego się sezonu letniego nad Wisłą było hasło „wspólność”. Dzięki temu, mieszkańcy będą mieli możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach, tematycznych rejsach oraz tradycyjnej paradzie jednostek.

Wśród propozycji warsztatowych znajdzie się także oferta firmy InPost, partnera Zielonego Funduszu dla Warszawy. Uczestnicy będą mogli czerpać wiedzę na temat czystości wody oraz budowania mini statków.

Choć Święto Wisły jest symbolicznym zakończeniem sezonu letniego, to Dzielnica Wisła nie zamierza zwalniać tempa. Nadal zachęcają mieszkańców do korzystania z atrakcji nad rzeką, oferując między innymi żeglugę pasażerską, spływy kajakowe czy treningi na SUP-ach. Dodatkowo, Przystań Warszawa będzie gościć wiele różnorodnych wydarzeń.