Las Kabacki zamknięty z powodu wichury

Las Kabacki zamknięty z powodu wichury

W miniony piątek Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie ogłosiła, że wstęp na jeden z największych kompleksów leśnych w Warszawie został zamknięty. Wszystko z powodu zniszczeń, jakie spowodował silny wiatr, które skutecznie pozbawiły rodziny popołudniowych spacerów na łonie natury. Zakaz wstępu do lasu będzie obowiązywał do odwołania.

Las Kabacki to 904-hektarowy kompleks leśny, który już wcześniej był zamykany dla odwiedzających. Wtedy powodem była szerząca się pandemia koronawirusa. Z kolei tym razem są to rozległe zniszczenia, które można napotkać na całym obszarze leśnym. Jak podaje urząd miasta, zakaz będzie obowiązywał do momentu zażegnania zagrożenia.

Wichura połamała około tysiąca drzew kabackich

Ostatnie wichury, jakie pojawiły się nad województwem mazowieckim, przyniosły ze sobą wiele zniszczeń. Jednak największe z nich powstały właśnie w lesie Kabackim. Wstępne szacowania ukazują, że silny wiatr połamał około tysiąca drzew, które stanowią teraz zagrożenie dla leśnych spacerowiczów. Ścieżki zablokowane są przez powalone drzewa albo połamane konary. Natomiast wśród koron można dojrzeć połamane gałęzie, zwisające nad leśnymi dróżkami.

Zakaz traktowany jest bardzo poważnie, czego dowodem może być wysoka grzywna albo pozbawienie wolności dla każdego, kto postanowi wejść na teren lasu Kabackiego.