Blisko zakończenia prac nad modernizacją Placu Na Rozdrożu

Blisko zakończenia prac nad modernizacją Placu Na Rozdrożu

Prace modernizacyjne na Placu Na Rozdrożu dobiegają końca. Zgodnie z zapowiedzią Gałeckiej, wszystkie działania związane z asfaltowaniem i innymi pracami budowlanymi mają zostać zakończone pod koniec lipca. Właśnie w tym terminie planowane jest także uruchomienie nowych wind.

Głównym celem renowacji Placu Na Rozdrożu jest eliminacja przeszkód architektonicznych. Dzięki windom łatwiej będzie się dostać do często odwiedzanych przystanków autobusowych, które są umiejscowione wzdłuż Trasy Łazienkowskiej. Obecnie dostęp do nich wymaga pokonania schodów, co stanowi duże utrudnienie dla osób z ograniczoną mobilnością, tych podróżujących z dużym bagażem, a także rodziców przewożących dzieci w wózkach.

Windy zostaną uruchomione po zakończeniu wszystkich prac na placu. Asfaltowanie wiaduktu zaplanowano na okres od 6 do 16 lipca.

Choć początkowo oczekiwano, że prace nad modernizacją Placu Na Rozdrożu zakończą się wiosną, tak się nie stało. Gałecka wyjaśniła, że powodem była konieczność koordynacji z pracami prowadzonymi w innej lokalizacji. Priorytet przyznano tramwajarzom, którzy pracują nad budową trasy do Wilanowa. Budowa ta powoduje znaczne utrudnienia na terenie Mokotowa, do których drogowcy nie chcieli dodawać kolejnych.