Agresywny włamywacz zatrzymany przez policję na Woli

Agresywny włamywacz zatrzymany przez policję na Woli

Na warszawskiej Woli oficerowie policji, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości przeciwko mieniu, ujęli mężczyznę oskarżanego o zniszczenie prywatnej własności, grożenie przemocą oraz napaść fizyczną. Według zgromadzonych dowodów i informacji, obwiniony wtargnął do sklepu, w którym zatrudniony był poszkodowany. Napastnik zaatakował pracownika, uderzając go wielokrotnie pięściami w twarz. Wkrótce potem rozpoczął dewastację sklepowych wystaw.

Funkcjonariusze z warszawskiej dzielnicy Wola otrzymali zgłoszenia o incydencie, donoszącym o uszkodzeniach majątku. Zniszczone zostały witryny sklepowe i kamera monitoringu. W trakcie prowadzonych działań śledczych, wyjaśniono, że podejrzany zaatakował pracownika sklepu, groził mu karą oraz uszkodził jego samochód.

Działający na rzecz bezpieczeństwa mienia oficerowie z Woli zdołali ustalić personalia sprawcy. Szybko podjęta akcja pozwoliła na zlokalizowanie podejrzanego i jego zatrzymanie.

Oskarżony, 19-letni mężczyzna, został umieszczony w policyjnym areszcie. W wyniku zgromadzenia dowodów i przesłuchań, oskarżono go o sześć różnych przestępstw, w tym uszkodzenie mienia, groźby karalne i napaść fizyczną, która nie spowodowała długotrwałych obrażeń u ofiary.

Po wniosku prokuratora z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Za popełnione przez niego czyny grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.