Walka z narkotykami na terenie powiatu otwockiego: trzech mężczyzn zatrzymanych

Walka z narkotykami na terenie powiatu otwockiego: trzech mężczyzn zatrzymanych

Służby policyjne z Otwocka i Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, które zostały skierowane do działań na obszarze powiatu otwockiego, udaremniły działalność trzech osób związanych z narkotykami. Wszyscy trzej zostali zatrzymani podczas jednej akcji, która trwała 5 godzin. Wśród nich był nieletni chłopiec, który miał tylko 15 lat, a najstarszy z nich miał 30 lat. Każdy usłyszał zarzuty.

Narkotyki stanowią znaczne zagrożenie dla społeczeństwa, zwłaszcza młodych ludzi. Eksperymentowanie z nielegalnymi substancjami stwarza bezpośrednie ryzyko dla zdrowia i życia, prowadząc często do uzależnienia. Uzależnienie to oznacza przyjmowanie narkotyków w niebezpieczny sposób, w dużych dawkach i krótkich odstępach czasu. Wobec tego zagrożenia, policja z Otwocka bezwzględnie podejmuje walkę. Wszystkie piony policji są zaangażowane w proces zatrzymywania sprawców i zapewniania bezpieczeństwa środków odurzających i substancji psychotropowych. Funkcjonariusze regularnie zamykają producentów i dystrybutorów narkotyków, ale także są surowi dla tych, którzy posiadają nawet małe ilości.

Akcja ta nie była wyjątkiem. W ciągu 5 godzin, dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu policjantów, zatrzymano trzech kolejnych podejrzanych. 30-letni mężczyzna z Otwocka został znaleziony z kokainą, podczas gdy 24-latek z Józefowa posiadał marihuanę. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, co grozi karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Z kolei funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Warszawie podjęli działania przeciwko 15-latkowi na terenie Otwocka. Młodzieńca zaniepokoiło widzenie mundurowych policjantów, co szybko ujawniło jego sekret: okazało się, że miał kilka działek marihuany. Wobec nieletniego prowadzone były czynności, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Wzywamy rodziców do szczególnej czujności i uważnego obserwowania swoich dzieci! Przypominamy, że posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, a posiadanie ich w dużych ilościach grozi karą nawet do 10 lat.