81-letnia kobieta zamordowana w Mokotowie – podejrzany szybko zatrzymany przez policję

81-letnia kobieta zamordowana w Mokotowie – podejrzany szybko zatrzymany przez policję

W wyniku efektywnej i szybkiej pracy funkcjonariuszy z mokotowskiej komendy, doszło do zatrzymania podejrzanego o morderstwo 81-letniej kobiety, w ciągu kilku godzin od zgłoszenia. Przewiduje się, że w najbliższym czasie mężczyzna ten stanie przed prokuratorem w celu przeprowadzenia czynności procesowych.

Komenda na Mokotowie została powiadomiona wczoraj rano przez zaniepokojonego syna ofiary, który nie mógł nawiązać kontaktu ze swoją 81-letnią matką. Informacje uzyskane od syna wskazywały, że starsza kobieta powinna znajdować się w swoim domu. Bez zwłoki funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. Dom, położony na parterze budynku, był zamknięty. Policjanci, wykorzystując szczelinę w jednym z okien, dostali się do wnętrza. Natrafili tam na ciało kobiety, leżące na podłodze, z widocznymi obrażeniami.

Policjanci przystąpili do działania pod nadzorem prokuratora, prowadząc badania miejscu zdarzenia. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze kryminalni, prewencyjni oraz technicy kryminalistyki, którzy przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli wszelkie dowody.

Dzięki zebranemu przez nich materiałowi dowodowemu oraz informacjom uzyskanym w trakcie działań operacyjnych, udało się szybko zidentyfikować i zatrzymać osobę podejrzewaną o związek z zabójstwem.

W najbliższym czasie osoba ta zostanie przesłuchana przez prokuraturę. Śledztwo dotyczące tej sprawy prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa – Mokotów.