Policja z dzielnicy Wola zatrzymuje podejrzanego o wymuszenie z groźbą zniesławienia w internecie

Policja z dzielnicy Wola zatrzymuje podejrzanego o wymuszenie z groźbą zniesławienia w internecie

W dzielnicy Wola, funkcjonariusze policji przechwycili mężczyznę, który był podejrzany o zmuszanie innego do konkretnych działań. Pierwsze raporty sugerują, że podejrzany stosował przymus finansowy wobec ofiary, grożąc jednocześnie ujawnieniem w sieci filmu mającego na celu dyskredytację pokrzywdzonego. Po zebraniu odpowiednich dowodów, mężczyzna stanął przed zarzutem karnym i został tymczasowo osadzony w areszcie na okres dwóch miesięcy decyzją sądu.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przyszło od samego poszkodowanego. Wskazał, że jest zmuszany do zapłaty pieniędzy, pod groźbą publikacji w internecie materiału filmowego mającego go oczernić. Ofiara doniosła, że była zastraszała przez komunikatory internetowe wiadomościami, które informowały o planach rozpowszechnienia fałszywych informacji na jego temat i jego działalności online. To mogłoby prowadzić do naruszenia jego reputacji publicznej i utraty zaufania niezbędnego dla prowadzenia działalności na platformach internetowych, którymi zarządza.

Funkcjonariusze z wydziału przeciwdziałania przestępczości przeciw życiu i zdrowiu podjęli śledztwo w tej sprawie. Po zbadaniu zgromadzonych dowodów, doszło do aresztowania. Mężczyzna w wieku 34 lat został umieszczony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut zmuszania pokrzywdzonego do konkretnych działań. Na skutek wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, decyzją sądu mężczyzna pozostanie w areszcie na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za to przestępstwo.