64-letni recydywista zatrzymany za jazdę po pijanemu pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów

64-letni recydywista zatrzymany za jazdę po pijanemu pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów

Na ulicach Otwocka patrole drogówki codziennie dążą do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na drogach. Jednym z głównych celów tych działań jest zwalczanie kierowców, którzy decydują się na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadł kierowca BMW, który podczas badania alkomatem okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Nie był to jednak jedyny problem 64-letniego mężczyzny. Policjanci po sprawdzeniu jego danych w systemie policyjnym odkryli, że został on już wcześniej ukarany za jazdę po pijanemu i posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W przypadku prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jednak ze względu na fakt, że jest recydywistą, wymiar kary może wzrosnąć do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas kolejnej interwencji otwockiej drogówki pirat drogowy został zatrzymany. Zawsze przypominamy społeczeństwu, że wszyscy razem jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Decydowanie o wsiadaniu za kierownicę po spożyciu alkoholu stanowi realne zagrożenie nie tylko dla nas samych, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj: jeśli piłeś, nie prowadź samochodu!