Modernizacja ronda Sedlaczka i okolicznych ulic dobiega końca: planowana pełna przepustowość w grudniu

Modernizacja ronda Sedlaczka i okolicznych ulic dobiega końca: planowana pełna przepustowość w grudniu

Projekt modernizacji ronda Sedlaczka, położonego na przecięciu ulic Myśliwieckiej, Rozbrat i Łazienkowskiej, niedługo dojdzie do końca. Jego pełne uruchomienie jest planowane na koniec roku, przywracając normalny ruch w tej części miasta. Inwestycja obejmuje m.in. ułożenie nowej nawierzchni oraz instalację odpowiedniego oznakowania, co wymaga jednak tymczasowego zamknięcia skrzyżowania. Na potrzeby kierowców zostaną wyznaczone objazdy w czasie trwania robót.

W związku z ukończeniem prac nad modernizacją wiaduktów Trasy Łazienkowskiej w okolicy parku Agrykola, ostatnie etapy przebudowy ronda Sedlaczka są już na horyzoncie. Przed otwarciem tego ważnego skrzyżowania, musi zostać wykonane kilka kluczowych czynności, jak położenie ostatniej warstwy asfaltu i zastosowanie niezbędnego oznakowania drogowego. Zamknięcie skrzyżowania, które ma umożliwić te działania, nastąpi 30 listopada, tuż przed godziną 22:00.

Podczas tego okresu, kierowcy będą mogli korzystać z objazdów wyznaczonych Alejami Ujazdowskimi, a także ulicami Książęcą i Ludną, prowadzącymi do Wisłostrady, lub alternatywnie ulicą Czerniakowską kierując się na Trasę Łazienkowską.

Planowane jest, że ruch zostanie przywrócony w poniedziałek 4 grudnia, jeszcze przed wschodem słońca o godzinie 5:00. Ostateczny zakres otwarcia skrzyżowania będzie jednak zależał od tempa postępu prac, które bardzo mocno uzależnione są od warunków pogodowych. W przypadku uniemożliwiających pracę niskich temperatur czy opadów śniegu, w poniedziałek wróci dotychczasowy układ ruchu (przejazd wahadłowy po zachodniej stronie ronda). W takim przypadku prace nad nawierzchnią będą kontynuowane następnego weekendu.

Pełne uruchomienie ronda Sedlaczka wraz ze wszystkimi przyległymi ulicami i związanymi z nimi relacjami ruchu drogowego przewidziane jest na grudzień bieżącego roku.