Poszukiwany mężczyzna z Sulejówka zatrzymany przez policję, znaleziono przy nim środki odurzające

Poszukiwany mężczyzna z Sulejówka zatrzymany przez policję, znaleziono przy nim środki odurzające

W trakcie pełnienia obowiązków służbowych, funkcjonariusze policji z Sulejówka udali się do jednego z mieszkań w mieście w celu zatrzymania poszukiwanego osobnika. W trakcie przeprowadzanych działań, baczność oficerów praworządności doprowadziła do odkrycia substancji psychoaktywnych – mefedronu – przy poszukiwanym i marihuany w jego miejscu zamieszkania.

Konkretnie, to 25 listopada funkcjonariusze z patrolu interwencyjnego Komisariatu Policji w Sulejówku podczas realizacji swoich obowiązków zapukało do drzwi jednej z lokalnych posesji. Misją było wykonanie nakazu doprowadzenia 25-letniego mężczyzny do więzienia. Poszukiwany miał na swoim koncie wyroki za wykroczenia drogowe, w tym jazdę bez prawa jazdy, które skumulowały się do kary 36 dni pozbawienia wolności.

Policjantom udało się odnaleźć poszukiwanego mężczyznę w jego domu. Efektem ich działań było nie tylko wykonanie nakazu zatrzymania, ale także odkrycie nielegalnych substancji. Bowiem, podczas przeszukiwania 25-latka, ujawniono foliową torebkę wypełnioną białym proszkiem. Z powodu podejrzeń o posiadanie narkotyków, oficerowie rozszerzyli przeszukanie na całe mieszkanie.

Ich staranność w działaniu zaowocowała odkryciem tekturowego pudełka oraz szklanego pojemnika z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany, a znalezione substancje zabezpieczone.

Testy przeprowadzone na komisariacie potwierdziły początkowe przypuszczenia mundurowych. Biały proszek okazał się być mefedronem, a zielony susz to marihuana.

Mieszkaniec Sulejówka jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wszystkie czynności w tej sprawie są prowadzone pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.