45-letni mieszkaniec Lesznowoli zatrzymany za posiadanie narkotyków: Policja zabezpiecza handlowe porcje marihuany i mefedronu

45-letni mieszkaniec Lesznowoli zatrzymany za posiadanie narkotyków: Policja zabezpiecza handlowe porcje marihuany i mefedronu

Niespodziewane zatrzymanie miało miejsce w gminie Lesznowola, dokąd udali się funkcjonariusze z miejscowego Komisariatu Policji. Wpadli tam na 45-letniego mężczyznę, który okazał się być posiadaczem handlowych ilości środków odurzających. Zabezpieczona została zarówno marihuana jak i mefedron, które mężczyzna przetrzymywał w bagażniku swojego samochodu. Już teraz usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, a prokuratura postanowiła zastosować wobec niego środek zapobiegawczy, polegający na dozorze Policji.

Policjanci z Komisariatu w Lesznowoli podczas patrolu zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie mężczyzny na parkingu samochodowym. Próba ukrycia się za autami po zauważeniu oznakowanego radiowozu tylko podsycała ich ciekawość. Uznali to za wystarczający powód do sprawdzenia, co jest przyczyną takiego postępowania.

Szybko wyszło na jaw, że tajemnicą mężczyzny były narkotyki ukryte w bagażniku jego samochodu. Policjanci zabezpieczyli znalezione substancje – marihuanę i mefedron, które były już podzielone na porcje handlowe.

Zatrzymany 45-letni mieszkaniec Lesznowoli został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie już kolejnego dnia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie zarzutów dotyczących posiadania znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo, ze względu na konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania, prokuratura zdecydowała się na zastosowanie dozoru Policji jako środka zapobiegawczego.

Sprawa nadal się rozwija, a prowadzone śledztwo pozostaje w rękach Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.