43-letni przestępca zatrzymany przez policję za serię kradzieży i włamań do samochodów

43-letni przestępca zatrzymany przez policję za serię kradzieży i włamań do samochodów

W minionym tygodniu, Joanna Węgrzyniak, podinspektor z południowopraskiej komendy policji, poinformowała o aresztowaniu 43-letniego mężczyzny. Był on podejrzewany o serię kradzieży i włamania do pojazdów, co skutkowało wybiciem szyb w autach. Całkowita wartość poniesionych strat wyniosła ponad 13 tys. złotych.

Wśród funkcjonariuszy zajmujących się przestępstwami przeciwko mieniu, pojawiały się regularne raporty dotyczące takich incydentów. Joanna Węgrzyniak przekazała, że policyjne śledztwo szybko doprowadziło do identyfikacji jednego podejrzanego, który był już wcześniej znany policji z powodu innych zatrzymań.

Niewiele czasu minęło, a podejrzewany 43-latek został aresztowany. Podinspektor Węgrzyniak ujawniła, że mężczyzna niezwłocznie przyznał się do działalności przestępczej. Zgodnie ze swoim zeznaniem, rozbijał szyby w samochodach i kradł wszystko, co było do znalezienia.

Dodatkowo, śledztwo wykazało, że osoba zatrzymana była odpowiedzialna za dziesięć incydentów kradzieży z włamaniem do pojazdów. Łącznie szacowane straty przekroczyły 13 tys. złotych. Węgrzyniak dodała, że zatrzymany mężczyzna usłyszał dziesięć zarzutów i wszystkie przestępstwa zostały popełnione w warunkach recydywy.