43-latek aresztowany za kradzież samochodów i oszustwa: grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

43-latek aresztowany za kradzież samochodów i oszustwa: grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Funkcjonariusze działu walki z przestępczością gospodarczą grodziskiej policji zidentyfikowali i aresztowali mężczyznę podejrzanego o serię oszustw. W momencie aresztowania, 43-letni mężczyzna próbował sprzedać samochód, który nie był jego własnością. Policjanci już odzyskali cztery pojazdy, które należały do wypożyczalni samochodów, a śledztwo w tej sprawie nadal trwa. Do tej pory, podejrzany usłyszał trzynaście zarzutów karnych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku, sąd zadecydował o tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy dla podejrzanego.

Nieumundurowani funkcjonariusze policji prowadzili podejrzanego skute go w kajdanki. Zdjęcia pokazują również policjanta przy jednym z odzyskanych samochodów oraz inny pojazd zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Podczas prowadzonej operacji, policjanci ustalili ofiary oszustwa. Po rozmowach z pokrzywdzonymi potwierdziło się, że nabyli oni cztery samochody od nieznanego im mężczyzny, które okazały się nie być jego własnością. W momencie, kiedy funkcjonariusze dowiedzieli się, że oszust próbuje sprzedać kolejny samochód, natychmiast zorganizowali pułapkę. Na miejscu próby sprzedaży volvo aresztowali 43-letniego mężczyznę i zabezpieczyli fałszywe dokumenty własności tego pojazdu, który w rzeczywistości należał do jednej z wypożyczalni.

Podczas przeszukiwania miejsca zamieszkania podejrzanego, policjanci znaleźli wiele dokumentów powiązanych z handlem samochodami oraz fałszywe faktury potwierdzające przejęcie praw własności do wypożyczonych pojazdów. W trakcie intensywnych działań, grodziscy funkcjonariusze odzyskali już cztery samochody sprzedane przez 43-latka i nadal prowadzą śledztwo w celu identyfikacji kolejnych ofiar oszustwa.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, podejrzany usłyszał zarzuty dokonania czterech oszustw połączonych z fałszowaniem dokumentów, dwukrotnego próby popełnienia tych przestępstw oraz siedmiu zarzutów przywłaszczenia mienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla zatrzymanego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Ze względu na wcześniejsze przestępstwa o podobnym charakterze, teraz mężczyzna może spędzić nawet dwanaście lat w więzieniu.