Niemile zaskoczony dostawca jedzenia – brutalny atak na osiedle przy ulicy Dantego

Niemile zaskoczony dostawca jedzenia – brutalny atak na osiedle przy ulicy Dantego

Jedno z warszawskich osiedli, położonych przy ulicy Dantego, kilka dni temu stało się miejscem agresywnego napadu. Celem brutalnego ataku stał się niczego nie podejrzewający dostawca jedzenia. Dwaj mężczyźni, którzy byli mu wcześniej nieznani, niespodziewanie zaatakowali go. Posługując się siłą fizyczną uderzyli mężczyznę, a nawet rzucili w niego butelką. W momentach końcowych napadu, pozbawili go również kasku i kluczyków do skutera. Szczęśliwie, ofiara uniknęła bezpośredniego trafienia butelką i zdołała wymknąć się sprawcom, a następnie poinformować o całym incydencie swojego znajomego. Ten natychmiast wezwał na miejsce odpowiednie służby.

Policja została szybko poinformowana o dramatycznym wydarzeniu. Funkcjonariusze z komendy policji na Bielanach natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawców. Kryminalni zdecydowanie zaangażowali się w te działania. Starannie analizując rysopis dostarczony przez poszkodowanego, w krótkim czasie udało im się ustalić dane personalne jednego z napastników oraz jego adres zamieszkania, a następnie dane drugiego mężczyzny. Zaledwie kilka godzin po zdarzeniu, obaj napastnicy znaleźli się w rękach prawa.

Obaj agresorzy, 37-letni mężczyźni, zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Swoje zeznania składali w Prokuraturze Rejonowej Żoliborz, gdzie usłyszeli zarzut dokonania rozboju o mniejszej wadze. Wobec każdego z nich, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnej kontroli.

Kara, która grozi mężczyznom za ich czyn, może być surowa. Za swoje działania mogą zostać skazani na karę aż do 5 lat pozbawienia wolności.