35-latek z powiatu otwockiego naraził się na 5 lat więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu

35-latek z powiatu otwockiego naraził się na 5 lat więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu

Ostatnio, otwockiej policji udało się przechwycić 35-letniego mieszkańca ich powiatu, który mimo posiadania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, zdecydował się na odwiedzenie stacji paliw celem zakupu piwa. Po przeprowadzeniu testu alkomatem, okazało się, że mężczyzna był pod silnym wpływem alkoholu, a jego poziom w organizmie przekraczał dwa promile. Wobec powyższego, oczekuje go kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzja co do jego dalszego losu pozostaje jednak w gestii sądu.

Podczas niedzielnej patrolówki, otwocka stróża prawa zwróciła uwagę na niepewną jazdę kierowcy Opla. Po zauważeniu go na stacji paliw, postanowili mu się przyjrzeć bliżej i przeprowadzić kontrolę trzeźwości. Jak się okazało, 35-latek miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu jego danych w policyjnej bazie, wyszło na jaw, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia samochodu. Tłumaczył się, że na co dzień przestrzega tego nakazu, ale tym razem „coś go podkusiło” i pojechał po piwo.

Samochodowy wybryk mężczyzny jest uznawany za przestępstwo zgodnie z art. 178a k.k., który penalizuje prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w sytuacji, gdy istnieje zakaz prowadzenia pojazdów. Kara, która mu grozi, to do 5 lat pozbawienia wolności, ale ostateczna decyzja będzie należała do sądu.

Cały proces jest nadzorowany przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku.