29-latek z Żoliborza w rękach policji: zabezpieczono blisko 1,5 kg narkotyków

29-latek z Żoliborza w rękach policji: zabezpieczono blisko 1,5 kg narkotyków

Funkcjonariusze z Bielan podczas przeprowadzania operacji kryminalnej zabezpieczyli niemal 1,5 kilograma substancji narkotykowych. Głównym celem ich działań okazał się 29-letni mężczyzna, który zgodnie z wynikami ich dochodzenia, był powiązany z handlem nielegalnymi substancjami. Postawiono mu zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków i ignorowania sygnałów do zatrzymania pojazdu na drodze, za co może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie prowadzonych działań operacyjnych, funkcjonariusze otrzymali istotne informacje dotyczące 29-letniego mieszkańca Żoliborza. Dowiedzieli się o jego powiązaniach z przestępczością narkotykową, co skierowało na niego ich uwagę. Gdy odkryli, że młody człowiek posiada znaczną ilość środków odurzających, natychmiast podjęli działanie.

Gdy policjanci próbowali zatrzymać samochód podejrzanego na ulicy Powązkowskiej, ten nie reagował na sygnały świetlne ani dźwiękowe. Mimo kolizji, której spowodował próbując uciec, kontynuował swoją ucieczkę pieszo. Jednak po kilkudziesięciu metrach, został zatrzymany. W bagażniku jego hondy funkcjonariusze znaleźli kilkanaście torebek zawierających ponad 65 gramów suszu roślinnego. 29-latek trafił w ręce prokuratury.

Tego samego dnia, policjanci dokonali przeszukania mieszkania mężczyzny. W jednym z pokoi odkryli foliowe torebki pełne suszu roślinnego oraz słoik i wagi elektroniczne. Zabezpieczyli w sumie prawie 1,5 kilograma marihuany oraz gotówkę w różnych walutach, o łącznej wartości około 44 tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Żoliborz za posiadanie dużej ilości narkotyków oraz niezastosowanie się do sygnałów do zatrzymania pojazdu. Wobec 29-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przebieg działań w tej sprawie nadzorowany jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Żoliborz.