27-letni przestępca zatrzymany za przywłaszczenie samochodu o wartości 60 tys. złotych

27-letni przestępca zatrzymany za przywłaszczenie samochodu o wartości 60 tys. złotych

Mężczyzna, mający 27 lat i zamieszkujący gminę Jabłonna, został niedawno zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału ds. zwalczania przestępczości gospodarczej. Zarzuca mu się przywłaszczenie samochodu wartego 60 tysięcy złotych. Jeżeli zostanie uznany winnym, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku stycznia tego roku mężczyzna podpisał umowę wynajmu samochodu marki Toyota. Przez kolejny miesiąc sumiennie regulował wynikające z umowy należności, jednak po tym okresie przestał płacić, nie zwracając także wypożyczonego auta. Po tym incydencie właściciel pojazdu zgłosił sprawę na policję.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz korupcją kilka dni temu doprowadzili mężczyznę do komendy na Żeromskiego. Tam usłyszał on zarzuty dotyczące przywłaszczenia samochodu o wartości 60 tysięcy złotych, który został mu powierzony na mocy zawartej umowy wynajmu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypadkiem tym zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz, która od początku monitoruje postępowanie w tej sprawie.