45-letni poszukiwany mężczyzna z Wawra zatrzymany z kilogramem narkotyków i 20 tysiącami złotych

45-letni poszukiwany mężczyzna z Wawra zatrzymany z kilogramem narkotyków i 20 tysiącami złotych

Dzięki efektywnym działaniom operacyjnym na terenie Wawra, funkcjonariusze policji zdołali zatrzymać 45-letniego mężczyznę, który był na celowniku organów ścigania. Mężczyzna ten ukrywał w swojej walizce kilogram różnych substancji narkotycznych, w tym marihuany, haszyszu, kokainy, mefedronu i amfetaminy. Agentom udało się także przejąć wagę elektroniczną oraz ponad 20 tysięcy złotych należących do zatrzymanego. Teraz odpowie on przed sądem za posiadanie i dystrybucję znacznej ilości środków odurzających. Tymczasem, został on umieszczony w areszcie.

Kryminalni z Wawra, podążając za ciągłem dowodów i informacji uzyskanych w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, natrafili na ślad wiodący do 45-latka. Bogate doświadczenie i zdolności analityczne pozwoliły ustalić, że mężczyzna ten nie tylko posiada znaczne ilości narkotyków, ale także jest ich dystrybutorem.

Wszystkie działania operacyjne, w tym zatrzymanie, zostały starannie zaplanowane i przeprowadzone wieczorem, sprawnie i szybko. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że był on również poszukiwany przez organy ścigania i miał do odbycia wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania przyczepy campingowej, policjanci znaleźli walizkę pełną narkotyków, wagę elektroniczną i kwotę przekraczającą 20 tysięcy złotych. Wszystko to zostało zabezpieczone jako dowody.

Znaczna ilość zgromadzonych dowodów pozwoliła na postawienie 45-latka zarzutów posiadania i dystrybucji narkotyków. Został on umieszczony w areszcie śledczym na mocy nakazu doprowadzenia. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Południe.