26-letni mężczyzna z Bemowa zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków

26-letni mężczyzna z Bemowa zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków

Na warszawskim Bemowie, funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o przechowywanie środków odurzających. Narkotyki zostały znalezione pod maską samochodu, w którym podróżował, a także w jego ubraniu. Po skierowaniu go do celi policyjnej, mężczyzna może teraz stawić czoła zarzutom karnym za te przestępstwa, co może skutkować karą pozbawienia wolności do trzech lat.

Przed godziną 19, policjanci z bemowskiego zespołu wywiadowczego przystąpili do działania kontrolnego wobec 26-letniego podejrzanego. Oprócz samej osoby, pod lupę mundurowych trafił również pojazd, którym poruszał się mężczyzna. Pod pokrywą silnika, funkcjonariusze odnaleźli czarne torby ze strunowym zamknięciem, owinięte taśmą izolacyjną. Zawierały one susz roślinny. Jak się okazało, 26-latek schował dodatkową ilość narkotyków w swojej bieliźnie. Wszystkie substancje odurzające zostały zabezpieczone, a mężczyzna umieszczony w policyjnej celi.

Po zebraniu wystarczających dowodów, mężczyzna został oskarżony o posiadanie prawie 80 gramów marihuany, co niesie za sobą ryzyko trzyletniego pozbawienia wolności. Dalsze kroki w tej sprawie podejmowane są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, znajdującej się stolicy Polski.