Zabytkowe tramwaje na wielkanocnych torach w dniu 1 kwietnia

Zabytkowe tramwaje na wielkanocnych torach w dniu 1 kwietnia

Idealnym pomysłem dla osób planujących aktywnie spędzić Wielkanoc jest zaproszenie Zarządu Transportu Miejskiego na przejażdżkę historycznym tramwajem. To już tradycja, że w Wielkanocny Poniedziałek, zabytkowe tramwaje linii W wyruszają na swoją trasę.

W poniedziałek, 1 kwietnia, pomiędzy godziną 12:00 a 18:00, specjalne tramwaje linii W będą dostępne dla pasażerów. Rozpoczną swoją podróż od pętli Osiedle Górczewska, następnie przejadą przez ulicę Powstańców Śląskich, nową trasą na Wolskiej, a potem skierują się na Skierniewicką, gdzie dotrą do Prostej i Ronda ONZ. Następnie przejadą przez aleję Niepodległości i ulicę Rakowiecką, by ostatecznie dotrzeć do pętli Kielecka.

Na trasie tej specjalnej linii znajdować się będą dwa historyczne pojazdy – klasyczne wagony z lat 40. i 50. XX wieku oraz zielony przegubowy tramwaj z 1969 roku, który pierwotnie jeździł po ulicach Poznania. Podróże tymi wyjątkowymi pojazdami będzie można odbywać co 40 minut.

Wszystkie bilety ZTM są ważne w tych zabytkowych tramwajach. Bilety jednorazowe przesiadkowe oraz czasowe będą kasowane przez konduktorów – członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, którzy umieszczą na nich pieczątkę z datą i godziną ważności biletu.

Podróżni mają również możliwość wykorzystania kodów QR do aktywacji biletów zakupionych za pomocą aplikacji mobilnej. Dla osób z ważnym biletem okresowym (krótko- lub długookresowym) konieczne jest wcześniejsze skasowanie (aktywowanie karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Każdy kurs linii W obsługiwany będzie przez wysokopodłogowe pojazdy, gwarantując komfort podróży dla wszystkich pasażerów.