Leśna Triada Biegowa: sportowy i edukacyjny festiwal dla całej rodziny w Warszawie

Leśna Triada Biegowa: sportowy i edukacyjny festiwal dla całej rodziny w Warszawie

Od kwietnia w stolicy Polski, Warszawie, rozpoczyna się Leśna Triada Biegowa. To seria imprez o rodzinnej atmosferze, które są tworzone przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa we współpracy z Lasy Miejskie-Warszawa. Pierwsza z nich zaplanowana jest na 13 kwietnia i będzie miała miejsce w Lesie Sobieskiego na terenach Dzielnicy Wawer.

Zapisy na pierwszą część Leśnej Triady Biegowej „Szlak Wiosny” zostaną uruchomione 2 kwietnia o godzinie 12:00. Wydarzenie przewidziane na 13 kwietnia w Lesie Sobieskiego jest bezpłatne i ma za zadanie połączyć rywalizację sportową z edukacyjnymi atrakcjami dla wszystkich członków rodziny.

Kolejne dwie części cyklu – „Szlak Lata” i „Szlak Jesieni” – zostały zaplanowane odpowiednio na 15 czerwca w Lesie Kabackim oraz 7 września w Lesie Bielańskim. Każda z tych imprez będzie zawierała biegi i nordic walking na dystansie 5 km dla młodzieży i dorosłych, a także biegi na dystanse 500 m i 1000 m przeznaczone dla dzieci. Oprócz tego, zorganizowane zostaną również warsztaty edukacyjne, a także różnego rodzaju gry i zabawy plenerowe dla rodzin.

Udział w każdym z trzech wydarzeń Leśnej Triady Biegowej jest bezpłatny, jednak wymaga wcześniejszego zarejestrowania się na biegi i spacer o długości 5 km. Rejestracja na pierwszą część imprezy rozpocznie się 2 kwietnia, a link do formularza zgłoszeniowego będzie dostępny na stronie Aktywnej Warszawy. Zapisów na konkurencje dla dzieci będzie można dokonać bezpośrednio przed danym wydarzeniem w biurze zawodów.

Z uwagi na to, że poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zapisy kończyły się w ciągu kilku godzin, limit uczestników został podniesiony do 600. Szczegółowych informacji można szukać na stronie internetowej Aktywnej Warszawy.