19-letni złodziej perfum z perfumerii zatrzymany przez policję po siedmiu kradzieżach

19-letni złodziej perfum z perfumerii zatrzymany przez policję po siedmiu kradzieżach

Tej historii zapewne nie uwierzyliby ani najbardziej doświadczeni detektywi. Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości przeciwko Mieniu wyciągnęli 19-latka spośród stosu ubrań, gdzie zdecydował się ukryć przed prawem. Jak udało im się ustalić, młodzieniec ten w ciągu ostatniego miesiąca aż siedem razy kradł kosztowne perfumy z jednej z perfumerii. Łączna wartość utraconych towarów przekroczyła 25 tysięcy złotych.

Doprowadzenie do tego podejrzanego nie było łatwe. Wymagało od policjantów gruntownych dochodzeń, dokładnego sprawdzenia wszystkich zgromadzonych dowodów i informacji. Nieustępliwość funkcjonariuszy zaowocowała jednak identyfikacją 19-letniego mężczyzny jako osoby odpowiedzialnej za serię kradzieży w perfumerii. Wszystkie jego przestępstwa wyniosły straty o łącznej wartości ponad 25 tysięcy złotych.

Aktem dramatycznym tego procederu było zatrzymanie młodzieńca. Kiedy policjanci przybyli do jego domu, matka podejrzanego zapewniała, że nie wie, gdzie jest jej syn, twierdząc, że go nie widziała. Jak się jednak okazało, 19-letni mężczyzna był w mieszkaniu, skryty pod stosem ubrań. To tam właśnie policja odkryła jego kryjówkę i przeprowadziła zatrzymanie.

Po zakończeniu dochodzeń, śledczy z Wydziału ds. Przestępczości przeciwko Mieniu przedstawili 19-latkowi siedem zarzutów kradzieży. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Nad sprawą czuwa Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.