Zmiany pogodowe w kraju: weekend przynosi ochłodzenie

Zmiany pogodowe w kraju: weekend przynosi ochłodzenie

Przez nadchodzącą sobotę na większości terenu Polski spodziewane jest spadek temperatur. Tylko południowo-wschodnia część kraju będzie mogła się cieszyć nieco wyższymi temperaturami, osiągającymi 26 stopni Celsjusza. Niestety, mieszkańcy południa oraz południowego wschodu będą musieli zmierzyć się z opadami deszczu i burzami. W stolicy, Warszawie, o godzinie 12:00 ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1001 hPa i będzie systematycznie rosło.

Prognozy pogodowe na sobotę dla regionów na południu i południowym wschodzie mówią o dużym zachmurzeniu i występujących opadach deszczu oraz burzach. Szacuje się, że suma tych opadów może osiągnąć do 30 mm. W pozostałych rejonach Polski zanotujemy przeważnie małe lub umiarkowane zachmurzenie. Maksymalna temperatura powietrza wahać się będzie pomiędzy 17 a 22 stopniami Celsjusza, natomiast tylko na południowym wschodzie może osiągnąć wartość aż 26 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, pochodzący z kierunków zachodnich. Podczas burz może się on wzmagać do 65 km/h.

Przewidywane są duże i całkowite zachmurzenia w nocy na południu i wschodzie kraju, z opadami deszczu. Suma opadów wyniesie od 30 do 50 mm. W pozostałych rejonach kraju spodziewamy się mniej chmur, jedynie nad naszym morzem mogą wystąpić przelotne opady. Minimalna temperatura będzie wynosiła od 9 stopni Celsjusza na północy i zachodzie, do 14 stopni na południowym wschodzie.

W sobotę mieszkańców Warszawy czeka duże zachmurzenie oraz okresowe opady deszczu. Maksymalna temperatura powietrza wyniesie około 21 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby, początkowo także umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich. W nocy możemy spodziewać się dużego zachmurzenia oraz okresowych opadów deszczu. Minimalna temperatura wyniesie około 13 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby, północno-zachodni.

Niedziela w stolicy zapowiada się pod znakiem dużego zachmurzenia przeplatanego większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna osiągnie około 20 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.