Złapano złodzieja z Bielan oskarżonego o 10 przestępstw – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Złapano złodzieja z Bielan oskarżonego o 10 przestępstw – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Funkcjonariusze Kryminalnego Wydziału Bielańskiego zatrzymali mężczyznę w wieku 42 lat, który był odpowiedzialny za serię kradzieży w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Przez ten czas, czterokrotnie kradł z mieszkań i pojazdów, a dodatkowo pięciokrotnie włamywał się do różnych lokali mieszkalnych oraz piwnic na terenie swojej dzielnicy. W momencie aresztowania przy mężczyźnie znaleziono narkotyki. Śledczy postawili mu już dziesięć zarzutów. Jeśli zostanie skazany, 42-latek może spędzić nawet 10 lat za kratami.

Niedawno doszło do kradzieży na ulicy Barcickiej. Złodziej skorzystał z okazji, gdy drzwi mieszkania były otwarte i bez trudu ukradł laptopa oraz torbę pełną dokumentów i kart płatniczych, leżących tuż obok wejścia. Tego samego dnia próbował wykorzystać skradzione karty w kilku miejscach na terenie dzielnicy, jednak na szczęście nie odniósł sukcesu ani razu.

Kiedy ofiara kradzieży zauważyła brak swojego mienia, natychmiast zgłosiła incydent do lokalnej policji. Śledztwo w tej sprawie natychmiast podjęli kryminalni z Bielan. Zatrzymanie sprawcy zajęło im nie więcej niż 24 godziny.

Mężczyzna został aresztowany na ulicy Marymonckiej, gdzie podczas jego zatrzymania, funkcjonariusze znaleźli ukryte w jego skarpecie zawiniątko z białym proszkiem. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że substancja ta to mefedron. Po zatrzymaniu, 42-latek został umieszczony w policyjnym areszcie.

Szybko okazało się, że te kradzieże to tylko czubek góry lodowej dla tego 42-latka. Latem mężczyzna włamał się do piwnicy, skąd ukradł projektor i kilka elektronarzędzi. Kilka tygodni później, skradzione były również laptop, telefony i gotówka z niezamkniętych mieszkań i pojazdów. W wyniku jego działań, straty poszkodowanych wyniosły blisko 25 000 złotych.

Mężczyźnie postawiono zarzut posiadania narkotyków, cztery zarzuty dotyczące kradzieży oraz pięć zarzutów dotyczących włamania. Jeśli zostanie skazany, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz nadzoruje postępowanie w tej sprawie.