Zatrzymanie 33-latka z Woli z 15 kg narkotyków w mieszkaniu

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego stacjonującego na warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleziono ogromną ilość różnorodnych narkotyków. 33-letni podejrzany został osadzony w areszcie policyjnym. Po zebraniu wystarczających dowodów, mężczyzna został postawiony przed sądem pod zarzutem posiadania dużej ilości substancji o działaniu odurzającym i psychotropowym. Decyzją sądową, na okres trzech miesięcy, został odizolowany od społeczeństwa.

Policjanci działający w ramach wydziału kryminalnego na Woli, dzięki przeprowadzanym operacjom, otrzymali informacje sugerujące, że w jednym z mieszkań na Mokotowie mogą być przechowywane narkotyki. Zdecydowani na podjęcie działań, funkcjonariusze przystąpili do realizacji planu. W zainteresowanym lokum przebywał 33-letni mężczyzna. W trakcie przeprowadzanego przeszukania, policja dokonała znaleziska w postaci różnych narkotyków – ukrytych w lodówce oraz dwóch walizkach. Substancje te przyjęły formę suszu roślinnego oraz „zbrylonych” substancji niezidentyfikowanych. Funkcjonariusze natrafili również na wagę elektroniczną oraz sumę przekraczającą 20 tysięcy złotych, które zarekwirowano jako potencjalną karę i grzywnę.

Przechwycone substancje narkotyczne policjanci poddali dalszym badaniom, a mężczyzna został aresztowany. Na podstawie przeprowadzonych testów laboratoryjnych ustalono, że w sumie zabezpieczono 15 kg różnych narkotyków, w tym mefedronu, ecstasy, haszyszu, amfetaminy, kokainy, marihuany oraz innych substancji.

Po zebraniu dowodów i złożeniu wniosku o zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i odurzających w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów, mężczyźnie postawiono zarzuty. Na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście pod nadzorem policji.