Zaniecierpliwiony kierowca skutera, próbujący ominąć zator drogowy, kończy podróż karą finansową oraz punktami karnymi

Zaniecierpliwiony kierowca skutera, próbujący ominąć zator drogowy, kończy podróż karą finansową oraz punktami karnymi

Wielu kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z frustracji, jaką może wywołać zator drogowy, popularnie nazywany korkiem. Niemniej jednak, takie sytuacje nie powinny stanowić usprawiedliwienia dla łamania przepisów ruchu drogowego i narażania na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Niechlubnym przykładem takiego nieodpowiedzialnego zachowania jest niedawny incydent z 45-letnim kierowcą skutera.

Mężczyzna ten, niecierpliwy wobec utworzonego zatoru na ulicy Postępu w Nowej Woli, podjął decyzję o ominięciu korka. Niestety, wybrał do tego celu nie jezdnię, na której powinien pozostać, ale… chodnik. Jego decyzja przerodziła się jednak w krótkotrwałą przejażdżkę, która nie miała szczęśliwego zakończenia. Kierowca samochodu osobowego, skręcający z ulicy Postępu na parking, nie mógł przewidzieć pojawienia się pędzącego po chodniku jednośladu. Wskutek tego doszło do kolizji, w której 45-latek uderzył w samochód i spadł ze skutera. Choć na szczęście kierowca skutera nie odniósł obrażeń, jego plan ominięcia korka i skrócenia czasu przejazdu legł w gruzach.

Podsumowując swoją niestandardową podróż, 45-letni mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2600 złotych oraz obciążony 18 punktami karnymi.

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych i od zachowań, jakie prezentujemy jako użytkownicy dróg. Przestrzeganie przepisów drogowych to nasz obowiązek. Dzięki temu ograniczamy ryzyko narażenia siebie i innych na niebezpieczne zdarzenia drogowe, a także unikamy konsekwencji prawnych takich, jak mandat czy punkty karne.