Za kierownicą z ponad dwoma promilami alkoholu – kolizja na ulicy Walcowniczej

Za kierownicą z ponad dwoma promilami alkoholu – kolizja na ulicy Walcowniczej

W sobotni wieczór miało miejsce zdarzenie drogowe, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg biegnących przy ulicach Walcowniczej i Czekanowskiej. Kierujący samochodem marki Renault uderzył w tylne części auta Toyota, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została starsza kobieta, która właśnie przechodziła przez pasy. Według informacji przekazanych przez policję, sprawca zdarzenia miał we krwi ponad dwa promile alkoholu.

Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu o godzinie 18.48. – Na podstawie naszych wstępnych ustaleń, zdarzenie miało miejsce na ulicy Walcowniczej, przy numerze 41. Doszło tam do kolizji między dwoma pojazdami – Toyotą i Renault. Jeden z tych samochodów uderzył w przechodzącą przez pasy kobietę, która musiała zostać przewieziona do szpitala – powiedział nam Rafał Markiewicz, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Zgodnie z dalszymi informacjami przekazanymi przez Markiewicza, obaj kierujący zostali przebadani przez policję pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. – Wyniki badań wykazały, że kierowca Renault miał we krwi ponad dwa promile alkoholu – dodał.

Na miejscu zdarzenia był również reporter TVN Warszawa, Artur Węgrzynowicz. – Zgłoszenie dotyczyło skrzyżowania przy ulicy Czekanowskiej, gdzie kierująca Toyotą zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Kobieta przechodząca przez pasy została potrącona, gdy Renault uderzyło w tył Toyoty i popchnęło ją na pieszą. Poszkodowana, starsza około 80 lat kobieta, musiała zostać przewieziona do szpitala karetką – relacjonował nasz reporter. Jak dodał, sprawcą zdarzenia był kierowca Renault, który został zatrzymany przez policję.