Wstrząsające wydarzenia w Ciechanowie. Szybka reakcja policji

Wstrząsające wydarzenia w Ciechanowie. Szybka reakcja policji

Czwartkowe popołudnie przyniosło niepokojące wiadomości z jednej ze szkół średnich w Ciechanowie. Na teren Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie o możliwym ostrzelaniu uczniów na boisku szkolnym. Uczniowie przebywający w szkole byli świadkami incydentu, słyszeli odgłosy przypominające strzały. Dwójka z nich – 16-letni chłopak i dziewczyna w tym samym wieku – doznali niewielkich ran. Następnego dnia, w piątkowe popołudnie, policja zatrzymała mężczyznę w wieku 30 lat podejrzanego o związek z tym zdarzeniem.

Rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, asp. Magda Zarembska, poinformowała w sobotę, że po pierwszym zatrzymaniu, w ciągu kilku godzin udało się aresztować kolejnych dwóch podejrzanych, w wieku 25 i 26 lat, którzy zostali zatrzymani we własnych domach. W sobotę rano policjanci odnaleźli i zatrzymali czwartego mężczyznę. Był nim 32-latek, który ukrywał się w piwnicy swojego domu.

Mówiąc o zatrzymanych, asp. Zarembska zaznaczyła, że są to mieszkańcy powiatu ciechanowskiego. Wszyscy byli trzeźwi podczas zatrzymania. Jak poinformowała PAP w sobotę po południu rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, podinsp. Katarzyna Kucharska, wszystkim czterem zatrzymanym przedstawiono identyczne zarzuty: narażenie życia lub zdrowia na ciężkie uszczerbki. Przestępstwo to jest zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności. Przedstawiła również informacje, że cały proces prowadzony jest pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ciechanowie, a policjanci z Ciechanowa otrzymali wsparcie od funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.