Właściwe odżywianie w żłobku – na co zwrócić uwagę

Właściwe odżywianie w żłobku – na co zwrócić uwagę

Pierwsze 3 lata życia to kluczowy okres w rozwoju dziecka. Nawyki, które w tym czasie wykształci, będą rzutować na całe jego życie. Kluczowym aspektem staje się odżywianie – nie pozostaje ono bez wpływu na zdrowie małego człowieka. O czym pamiętać i dlaczego catering dla żłobków ma tak duże znaczenie?

Pierwsze 1000 dni życia dziecka – to naprawdę ważne

Jeżeli jesteś rodzicem, to na pewno już o tym słyszałeś – pierwsze 1000 dni życia malucha ma kluczowe znaczenie dla jego rozwoju. Dotyczy to wielu płaszczyzn kształtowania się naszej pociechy, jednak żywienie stanowi jeden z najistotniejszych aspektów, jeśli nie najistotniejszy! Powinniśmy w tym czasie bardzo uważnie dobierać jadłospis dla naszego dziecka. Warto w tym czasie obserwować i analizować m.in. catering dla żłobków. Z jednej strony dlatego, że zawsze warto trzymać rękę na pulsie, z drugiej z kolei – może on okazać się świetną inspiracją dla naszego domowego menu.

Kształtujemy nawyki

Pierwsze 3 lata życia dziecka to czas, w którym kształtuje ono swoje nawyki. To ważny etap, ponieważ utrwalone w tym okresie zachowania przełożą się na dalszy rozwój malucha i będą miały wpływ na jego zdrowie. W kształtowaniu owych nawyków nie jesteśmy na szczęście pozostawieni samym sobie. Pomocne okazują się normy oraz zalecenia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB. W oparciu o nie możemy też świadomie obserwować propozycje cateringu dla żłobków. Dowiadujemy się w ten sposób, czy nasze dziecko otrzymuje pełnowartościowe pożywienie. Zyskamy tym samym zestaw sprawdzonych podpowiedzi, co warto przygotowywać również w domu, który stanowi skądinąd najważniejsze miejsce kształtowania dziecięcych nawyków.

Catering dla żłobków – szukajmy profesjonalistów

Warto zwracać uwagę na to, co je nasza pociecha. W pierwszych latach życia należy unikać zwłaszcza produktów przetworzonych, jak również tych, które zawierają sól czy cukier. Zdecydowanie należy postawić na owoce i warzywa ze szczególnym uwzględnieniem produktów sezonowych. Catering dla żłobków powinien zapewnić świeże, naturalne i pełnowartościowe potrawy. Dlatego też wybierając żłobek, zwróćmy uwagę na to, jaka firma organizuje i dostarcza catering. Najlepiej, jeśli jest to organizacja z doświadczeniem, jak chociażby Eduservice.

Bądźmy świadomi

Aby wesprzeć nasze maluchy w prawidłowym rozwoju, powinniśmy rozwijać wiedzę na temat prawidłowego żywienia. Zebrane wiadomości wykorzystujmy nie tylko w odniesieniu do dzieci, lecz także do siebie. Ograniczenie cukru i soli, regularne picie wody oraz spożywanie owoców i warzyw, to zdrowa praktyka niezależnie od wieku. Organizujmy regularne posiłki i unikajmy podjadania pomiędzy nimi. Pamiętajmy przy tym, że dzieci stale nas obserwują, przyswajając nasze nawyki. Rodzice to pierwsi i najważniejsi nauczyciele.