Warszawscy drogowcy wspierają schronisko dla zwierząt: z odpadów tworzą domy dla psów

Warszawscy drogowcy wspierają schronisko dla zwierząt: z odpadów tworzą domy dla psów

Warszawscy pracownicy Zarządu Dróg Miejskich, w duchu ochrony środowiska i troski o bezdomne zwierzęta, podjęli inicjatywę współpracy z organizacją pomocową dla psów. Niechciane materiały drukowane oraz banery, które dotychczas były bezużytecznymi odpadami, znalazły nowe zastosowanie w schronisku dla zwierząt. Wykorzystywane są tam jako osłony dla psów, chroniące je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, wiatr czy niskie temperatury.

W okresie letnim drogowcy rozpoczęli owocną współpracę z warszawską Fundacją Pomocy Zwierzętom AMI. Wszelkie niepotrzebne już materiały z ZDM, które mogły być przydatne dla fundacji, zostały bezpłatnie przekazane na cele proekologiczne.

Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia, że lekkie i twarde pianki PVC, które są całkowicie nieprzemakalne, świetnie nadają się do uszczelniania kojców dla psów, budowy tymczasowych zadaszeń czy przegród. Dzięki nim psy mają więcej spokoju i prywatności.

Infografika wydrukowana na potrzeby lipcowej konferencji dotyczącej przebudowy ulicy Jana Kazimierza, teraz służy jako część naprawy jednego z budynków. Stała się tymczasowym domem dla psa Kajtka, zapewniając mu równą podłogę i ochronę przed drzazgami.

Fundacja wykorzystuje oddane jej materiały między innymi do budowy daszków nad miskami z jedzeniem i wodą dla psów. Są również idealne jako przegrody między kojcami. Psy dzięki temu mogą łatwiej ukryć się przed wzrokiem innych zwierząt i ludzi. Zapewnia to im większy spokój i poczucie bezpieczeństwa – dodają pracownicy ZDM.

26 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich zachęcają wszystkie instytucje i firmy prywatne zajmujące się ochroną zwierząt do kontaktu w sprawie podobnej formy współpracy. „Chcemy regularnie przekazywać używane materiały na zawsze. Zachęcamy inne jednostki miejskie i firmy prywatne do szukania jak najszerszych możliwości wykorzystania posiadanych przedmiotów w celu nadania im drugiego życia” – podkreślają.