Warszawiacy już od 10 lat angażują się społecznie

Warszawiacy już od 10 lat angażują się społecznie

Osiedlowe ogrody, pikniki, murale i festiwale sztuki… 10 lat zaangażowania społecznego w Warszawie to blisko 400 projektów zrealizowanych dzięki współpracy mieszkańców z Urzędem Miasta. Wnioski o pomoc można składać w dowolnym momencie.

„Każdy, kto kocha nasze miasto, chce, by ono zmieniało się na lepsze. I każdy może to robić na lokalnym poziomie. Macie z sąsiadami i sąsiadkami pomysły na wspólne działania? Chcecie się zaangażować w ich realizację? Składajcie wnioski o wsparcie Waszych inicjatyw lokalnych”. – zachęca Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim ratuszu.

Inicjatywa Społeczna to partnerska współpraca między mieszkańcami a urzędem, która umożliwia świadczenie różnorodnych usług na rzecz społeczności i regionu. Mieszkańcy składają formularz, w którym wyjaśniają, co według nich mogą zrobić samodzielnie i jakiego wsparcia potrzebują ze strony urzędu. Świetni początkujący są świetnymi praktykami. Biuro zapewnia niezbędne narzędzia, materiały i usługi. Mogą to być na przykład rośliny do posadzenia w ogrodzie sąsiada, spokojna architektura krajobrazu z przegrodą, meble na lokalne śniadania itd.