Prom Dudek już pływa

Prom Dudek już pływa

Promy przywożące wczasowiczów w tę część regionu znaną jako Dzielnica Wisła od lat cieszą się popularnością. Słonka, Wilga i Pliszka przewożą warszawiaków z jednego końca Wisły na drugi – ale w środkowej części rzeki, Autostradą Wiślaną.

Teraz dołączył do nich statek Dudek. Łączy port Młociny (wjazd od drogi Papirusów Park Młociński) i zejście do Wisły od ul. Grzymalitów na Tarchominie. Spacer z Młocin na Tarchomin zajmuje około 6 minut. Jeśli nie – 8 minut (gdy prom płynie pod prąd).

„Mieszkańcy Bielan i Białołęki, zwłaszcza uprawiający turystykę rowerową bardzo chcieli wznowienia połączenia promowego między tymi dzielnicami, które funkcjonowało cztery lata temu, przed pandemią. Udało się to zrobić w tym roku dzięki projektowi w ramach budżetu obywatelskiego. Już w pierwszym dniu rejsów mieliśmy komplet pasażerów. Atmosfera ekscytacji w kolejce do promu pokazuje, jak bardzo potrzebny jest ten prom. Teraz mieszkańcy Tarchomina mogą łatwo odwiedzić Las Młociński, a mieszkańcy Bielan zobaczyć swoją dzielnicę z zupełnie innej perspektywy”. – mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły.