Warszawa zaprasza innowacyjne startupy do udziału w 11. edycji programu akceleracyjnego Warsaw Booster

Warszawa zaprasza innowacyjne startupy do udziału w 11. edycji programu akceleracyjnego Warsaw Booster

Technologie nowoczesne stanowią konieczność dla miast, które pragną rozwijać się w sposób korzystny dla swoich mieszkańców oraz środowiska naturalnego. Właśnie z tego powodu, już po raz jedenasty, stolica Polski – Warszawa, organizuje program akceleracyjny pod nazwą Warsaw Booster. Jest to wydarzenie mające na celu wsparcie startupów proponujących innowacyjne podejścia w obszarze zrównoważonego rozwoju miast.

W związku z inauguracją naboru do następnej odsłony Warsaw Booster, wszystkie startupy operujące w różnych sektorach są serdecznie zaproszone do udziału w tym miejskim programie akceleracyjnym. Cechą wspólną tych firm powinna być możliwość wprowadzenia innowacji, które mogą przynieść znaczące korzyści, a nawet wprowadzić rewolucję w funkcjonowaniu miast, co przełoży się na poprawę jakości życia mieszkańców – mówi Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy. Zaznacza on również, iż co roku miasto definiuje katalog wyzwań, których rozwiązania są poszukiwane w ramach Warsaw Booster. Z nadzieją spogląda na tegoroczną edycję, w której oczekuje współpracy z twórcami projektów, dzięki którym Warszawa stanie się jeszcze lepszym miejscem do życia i pracy.

Warsaw Booster to unikalny program łączący innowacyjność startupów z potrzebami nowoczesnych miast. Tegoroczna edycja skoncentruje się na propozycjach dotyczących bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, edukacji, kultury i turystyki, pomocy społecznej i integracji, rolnictwa miejskiego i żywności, środowiska i zrównoważonego rozwoju, transportu i komunikacji oraz zdrowia i opieki medycznej.

Udział w programie stanowi doskonałą okazję dla młodych firm do skorzystania z indywidualnego wsparcia ze strony mentorów i doradców biznesowych. Oferta Warsaw Booster umożliwia nie tylko zdobywanie cennych informacji, lecz także wymianę doświadczeń i nawiązywanie kontaktów biznesowych, które mogą okazać się kluczowe dla dalszego rozwoju firmy. Szczególnym atutem jest możliwość nawiązania współpracy z miastem poprzez warsztaty z przedstawicielami różnych biur stołecznego ratusza i spółek miejskich. Podczas tych spotkań startupy mogą korzystać z danych czy doradztwa ekspertów zatrudnionych przez władze miasta.

Warsaw Booster oferuje także atrakcyjne nagrody. Wybrane zespoły będą miały szansę rywalizować o trzy nagrody pieniężne o łącznej wartości 90 tys. zł.

Startupy z innowacyjnymi pomysłami na rozwój miasta mogą zgłosić swoje projekty do Warsaw Booster poprzez formularz dostępny na stronie programu – www.warsawbooster.online. Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się na tej samej stronie internetowej. Rekrutacja do programu trwa do 31 lipca 2024 roku i przewiduje selekcję 25 najciekawszych projektów do pierwszej tury.

Warsaw Booster to program akceleracyjny realizowany przez miasto st. Warszawy we współpracy z trzema fundacjami: Fundacją Startup Hub Poland (SHP), Fundacją StartSmart CEE oraz Fundacją Mobile Open Society Through Technology (MOST). Od swego powstania w 2015 roku, program ten wsparł już ponad 400 firm, a 30 spośród nich otrzymało nagrody za innowacyjność i wkład w rozwój miasta. W ten sposób Warsaw Booster wpisuje się w realizację celu 4.2. „Strategii #Warszawa2030” – Generujemy innowacje.