Warszawa pełna jest filmowców

Warszawa pełna jest filmowców

Aktorzy filmu poznali warszawiaków, którzy są zawsze obecni w przestrzeni miasta. Nie inaczej było w 2022 roku. W ubiegłym roku producenci wystąpili do władz w Warszawie około 576 razy o pozwolenie na zdjęcia, co oznacza 1275 dni zdjęciowych. Dodajmy do tego zdjęcia wykonane w obiektach, halach i pracowniach zlokalizowanych na terenie miasta oraz w Wytwórni Filmowej i Dokumentalnej przy ulicy Chełmskiej 21. Jest też dużo zdjęć do reportażu.

Jesienią 2021 roku rozpoczęła się komedia Antonio Galdameza „In Your Place”, opowiadająca o wydarzeniach małżeństwa (Paulina Gałązka i Miron Jagniewski), które nagle zmieniło… ciała. Zdjęcia do filmu i jego długiej wersji potrwają od października 2021 do maja 2022, a główną częścią jest Park Skaryszewski, dom wielkich ludzi przy ul. Mochnackiego, przedszkole przy ul. Łowickiej, biuro przy ul. Powsińskiej w budynku MBC TVN, a także na ulicach Mokotowa i hotelu NOBU na Koszykowej.

Z kolei na Żoliborzu kręcono zdjęcia do komedii „Noc przedszkolaków” – reżyserskiego debiutu Rafała Skalskiego, w której udział wzięli m.in. Piotr Witkowski, Lena Góra i Zbigniew Zamachowski oraz Matylda Damięcka.