Warszawa odświeża święta: nowa iluminacja miejska i największa choinka w kraju

Warszawa odświeża święta: nowa iluminacja miejska i największa choinka w kraju

Aktualnym punktem zainteresowania stołecznego ratusza jest kwestia świątecznej iluminacji miasta. Udało się zawrzeć umowę dotyczącą przygotowania miejskich dekoracji na okres świąteczny 2023/2024, które będą inspirowane estetyką lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Zgodnie z informacjami podanymi przez ratusz, Plac Zamkowy zostanie udekorowany najwyższym drzewkiem choinkowym w całym kraju, mierzącym 27 metrów wysokości. Co istotne, będzie to choinka multimedialna, zbudowana z materiałów odnawialnych i promujących zieloną energię. Zadaniem produkowania iluminacji po raz kolejny zajmie się firma Multidekor, która zwyciężyła w przetargu.

„Pomimo upalnej pogody, mogę zapewnić, że to nie miraż” – skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „To realność nowego oblicza świątecznej iluminacji, które pięknie przystroi naszą stolicę już w grudniu. Podpisaliśmy umowę z firmą Multidekor na kolejny sezon. Ta lokalna firma podwarszawska znowu zaproponowała nam najlepszą ofertę, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Multidekor nie tylko zagwarantuje nam unikalny, świąteczny nastrój dzięki świetlnym dekoracjom w kluczowych miejscach Warszawy, ale także postawi na ekologię, stosując rozwiązania energooszczędne”.

Umowa między firmą Multidekor a Zarządem Dróg Miejskich na okres trzech lat została formalnie sfinalizowana w poniedziałek i dotyczy świątecznej oprawy świetlnej Warszawy.

Zgodnie z planem, na Trakcie Królewskim i ulicy Świętokrzyskiej pojawią się ozdoby nawiązujące do stylistyki lat 50. i 60., co oznacza powrót do tradycyjnych bombek, lamp choinkowych i łańcuchów świetlnych tworzących retro atmosferę. Elementami dekoracyjnymi będą też stare wag sklepowe, telefony, radio czy telewizor emitujący wieczorynki, co pozwoli najmłodszym odkryć nastrój dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Dla najmłodszych przygotowane zostaną także retro karuzele i zabawki.