W warszawskim zoo narodził się kanczyl jawajski

W warszawskim zoo narodził się kanczyl jawajski

Warszawskie zoo ma powody do radości, ponieważ 2 grudnia na świat przyszedł kanczyl jawajski, zwany również myszojeleniem. Pierwsze zdjęcia tego nietypowego zwierzaka można oglądać na profilu warszawskiego ogrodu zoologicznego w mediach społecznościowych.

Nowo narodzony brzdąc ma około 10 cm wzrostu i nieustannie przejawia ciekawość w stronę otaczającego go świata. Jak na razie jeszcze nie wiadomo, jakiej jest płci. Niemniej jednak myszojeleń jest żwawy, wesoły i pełen energii. Z zaangażowaniem eksploruje zakamarki warszawskiej Ptaszarni, której jest również lokatorem.

Troskliwi i opiekuńczy rodzice myszojelenia

Nowy mieszkaniec Ogrodu Zoologicznego w Warszawie jest bardzo samodzielny i szybki. Jak podają pracownicy ogrodu, zwierzak wstał na własne nogi zaraz po narodzinach, a chwilę później krok w krok biegał już za swoją matką. Zarówno matka – Linda, jak i ojciec – Arnold, bardzo troszczą się o swoje młode, które jeszcze przez jakiś czas będzie musiało pić mleko z butelki.

Linda i Arnold bardzo szybko przypadli sobie do gustu i postarali się o potomstwo. Dla pracowników ogrodu narodziny myszojelenia nie były aż tak wielkim zaskoczeniem, ponieważ mieli nadzieję, że historia Lindy i Arnolda będzie miała owocne zakończenie. Poród małego kanczyla obserwował nie tylko personel zoo, ale również stali goście obiektu.

Obecnie młody kanczyl jawajski przebywa w Ptaszarni, gdzie panują wilgotność i temperatura odpowiednie dla przedstawicieli jego gatunku.