Ukrainiec zatrzymany przez policję w Bielanach za psychiczne znęcanie się nad żoną, grozi mu do 5 lat więzienia

Ukrainiec zatrzymany przez policję w Bielanach za psychiczne znęcanie się nad żoną, grozi mu do 5 lat więzienia

Przykrym wydarzeniem w dzielnicy Bielany było zatrzymanie mężczyzny, który pod wpływem alkoholu nadużywał psychicznie swoją partnerkę przez okres przekraczający 4 lata. Zbierając solidne dowody na to niegodziwe zachowanie, lokalna policja przekazała sprawę do Prokuratora Rejonowego Warszawa Żoliborz. W wyniku wniosku prokuratury i decyzji sądowej, obywatel Ukrainy na trzy miesiące zamieszka za kratami. Przebywanie tam może się wydłużyć nawet do pięciu lat, jeśli zostanie skazany.

Kiedy policjanci z Bielan interweniowali w domu 29-letniego mężczyzny, nie spodziewali się odkryć takiej tragedii. Dochodzenie ujawniło, że przez ponad 4 lata ten człowiek systematycznie znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Pod wpływem alkoholu, sprawca urządzał huczne awantury domowe – wyzywał, poniżał oraz szarpał swoją partnerkę, niszczył jej rzeczy osobiste jak laptop czy groził zabraniem jej dziecka do Ukrainy. Kiedy policja go zatrzymała, mężczyzna był nietrzeźwy i musiał spędzić noc w celi.

Zaraz po wytrzeźwieniu, obywatel Ukrainy usłyszał zarzut znęcania się nad kobietą. Po zebraniu dowodów przez policję, Prokurator Rejonowy Warszawa Żoliborz złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd podjął decyzję o umieszczeniu go w areszcie na 3 miesiące, z możliwością rozszerzenia kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Przy tej okazji pragniemy przypomnieć społeczeństwu, że przemoc domowa jest celowym naruszeniem praw i dóbr osobistych członka rodziny, co prowadzi do cierpienia i szkód psychicznych, fizycznych oraz materialnych. Niestety wielu rodzin nadal ukrywa takie znęcanie i poniżanie. Wzywamy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem, aby nie bały się mówić o swojej sytuacji. Nasza komenda zawsze jest otwarta dla ofiar przemocy domowej – policjanci są gotowi udzielić pomocy.