Tydzień Generacji w stolicy

Tydzień Generacji w stolicy

Robienie zegarów, programowanie z robotem Photon, szybka przyjaźń czy zajęcia z fotografii z Filipem Springerem – to tylko niektóre z ponad 100 wydarzeń tegorocznego Tygodnia Generacji w stolicy. Tygodniowy festiwal jest częścią obchodów Europejskiego Dnia Solidarności 29 kwietnia.

„Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Międzypokoleniowy, czyli miejską imprezę dla seniorów i seniorek, ale także dla młodszych warszawiaków. Zaplanowaliśmy 114 wydarzeń w całej Warszawie – w muzeach, teatrach, bibliotekach i domach kultury. Zachęcam Państwa, by nie tylko korzystać z tegorocznej oferty, ale także podzielić się tą informacją z najbliższymi. Bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach i nawiązywania dialogu międzypokoleniowego” – zachęcała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

W tym roku od 24 do 30 kwietnia w warszawskich instytucjach bliskich idei łączenia pokoleniowego odbędzie się ponad 100 wydarzeń skierowanych do osób z różnych grup wiekowych. W tym roku tematem przewodnim jest hasło „Prawdziwi przyjaciele spotykają się w każdym wieku”. Warsztaty, koncerty, oprowadzania, seminaria i wykłady będą organizowane w muzeach, domach kultury, bibliotekach, falabach i warsztatach międzypokoleniowych. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny.