Każdy może kierować tramwajem

Każdy może kierować tramwajem

Każdy może kierować tramwajem

Teraz studenci i uczennice, w przyszłości motorniczy i tramwajarze. Tramwaj Warszawski otworzył warsztaty dla klas tramwajowych w warszawskich liceach.

W nowej pracowni dydaktycznej w Warszawskiej Zajezdni Tramwajowej na Woli młodzież uczy się praktycznie tego, czym zajmują się inżynierowie, elektrycy, mechatronicy, mechanicy, automatycy i informatycy. To sala wypełniona nowoczesnymi materiałami edukacyjnymi, prezentującymi najnowszą technologię w tramwajach.

„Projekt, który realizują Tramwaje Warszawskie, pozwala młodzieży na praktyczne poznanie specyfiki danego zawodu, a w przyszłości na bardziej świadomy wybór drogi zawodowej oraz szybszą adaptację do potrzeb rynku pracy. Tym bardziej cieszy mnie, że jedna z największych spółek transportowych wychodzi z ofertą praktyk zawodowych przygotowaną z myślą o uczennicach i uczniach miejskich techników i szkół branżowych. Co ważne, Tramwaje Warszawskie to również solidny pracodawca, który dynamicznie rozwija infrastrukturę na terenie całego miasta”. – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.