Twórcza inicjatywa profilaktyczna policjantek: połączenie energii młodzieży i mądrości seniorów

Twórcza inicjatywa profilaktyczna policjantek: połączenie energii młodzieży i mądrości seniorów

Inspirujący projekt inicjowany przez funkcjonariuszki policji, zajmujące się profilaktyką społeczną, zasługuje na wielkie uznanie. Inicjatywa ta była swoistym połączeniem nieograniczonej energii i radości życia młodych ludzi z doświadczeniem i spokojem starszych pokoleń. Stworzyły one unikalne spotkanie, które odbyło się w Dziennym Domu Pomocy Społecznej na ulicy Paca. W tym niezwykłym wydarzeniu udział wzięli nie tylko emeryci, ale także młodzi podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Podczas spotkania, uczestnicy mieli okazję obdarować siebie nawzajem prezentami, smakować pyszne przysmaki oraz cieszyć się wyjątkowymi emocjami i wzruszeniami. Spotkanie pełne było edukacji i profilaktyki, skierowanej zarówno do młodzieży jak i seniorów. W realizacji tego niecodziennego projektu wsparcie zapewnili pracownicy delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa z południowej Pragi.

Aktualnie, dostępnych jest wiele różnych sposobów na edukację, promowanie bezpieczeństwa i profilaktykę. Policjantki z lokalnej komendy mają możliwość spotkać się na co dzień z mieszkańcami różnego wieku, aby nauczyć ich bezpiecznego zachowania, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz skutecznej prewencji.

Na tym spotkaniu funkcjonariuszki postanowiły połączyć siłę młodzieży i doświadczenie seniorów. W Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Paca zorganizowały wyjątkowe spotkanie, podczas którego seniorzy gościli młodzież Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Odbyła się wymiana upominków – dzieci przygotowały własnoręcznie poduszki dla seniorów, którzy z kolei stworzyli dla nich zakładki do książek i pamiątkowe laurki. Policjantki zadbały o słodkie przysmaki dla wszystkich uczestników.

Policjantki nie zapomniały również o ważności edukacji i profilaktyki, które skierowane były zarówno do młodszych jak i starszych uczestników. W całym projekcie wsparcia udzieliła delegatura południowopraskiego Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa.