Trasa Warszawa – Wrocław otrzyma nowe 60 km drogi

Trasa Warszawa – Wrocław otrzyma nowe 60 km drogi

Podpisany został właśnie Program Inwestycyjny, którego zapis pozwala na podjęcie działań zmierzających do powstania nowej drogi. Będzie to bezpośrednie połączenie A1 i S8 z węzła Łódź Południe w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego, oraz na Węźle Kozenin, gdzie krzyżują się drogi ekspresowe S12 i S74.

Dziś większość kierowców jadących z Warszawy do Wrocławia (lub odwrotnie) wybiera trasę do stolicy autostradą A1 i ruchliwą autostradą A2. Po przebudowie A1 Piotrków Trybunalski, a także węzła Piotrków Trybunalski Zachód część kierowców jechała na S8 aby dotrzeć do Warszawy. Była to też stara trasa, którą wskazywała nawigacja samochodowa.

Długość nowego odcinka trasy wyniesie ok. 60 km. W każdym kierunku będzie to dwujezdniowa droga. Będzie wyposażona w bezkolizyjne skrzyżowania, nowoczesny system zarządzania ruchem oraz wszelkie urządzenia dla ochrony środowiska.

Bez wątpienia nowa droga pozwoli na szybsze przemieszczanie się. Wpłynie również na bezpieczniejszą jazdę dla wielu kierowców, którzy czasami kilka razy w ciągu tygodnia przejeżdżają tą drogą.