Sukces stołecznej policji w walce z przestępczością narkotykową

Sukces stołecznej policji w walce z przestępczością narkotykową

Wywiadowcy z Warszawy ponownie podjęli działania mające na celu zmniejszenie rozpowszechniania narkotyków, tym razem skupiając swoje wysiłki na Pradze Północ, przy ulicy Brzeskiej. Ich starania zaowocowały ujęciem trzech mężczyzn oraz konfiskatą ponad pół kilograma narkotyków. Mimo prób utrzymania czujności, 22-letni mężczyzna został złapany na gorącym uczynku – sortowaniu narkotyków. Teraz czeka go odpowiedzialność karna za posiadanie tak dużej ilości substancji zabronionych. Dwóch innych mężczyzn, obaj 18-latkowie, nieudolnie próbowali ostrzec go o nadchodzącej policji, lecz byli już spóźnieni. Teraz mogą odpowiadać za współudział w przestępstwie.

To właśnie w poniedziałkowy wieczór funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego stołecznej komendy postanowili sprawdzić informacje sugerujące, że jedno z podwórek przy ulicy Brzeskiej jest miejscem handlu narkotykami.

Funkcjonariusze byli świadomi, że na miejscu mogą znajdować się liczne osoby, dlatego kluczowym elementem była właściwa koordynacja działań. Zanim nawet dotarli na miejsce, spotkali 18-latka pełniącego rolę „czujki”, który nie zorientował się, że przepuszcza nieumundurowanego policjanta. Za budynkiem spotkali kolejnego mężczyznę, który także miał za zadanie ostrzegać przed nieproszonymi gośćmi, lecz również on nie był w stanie rozpoznać sytuacji.

W chwili, gdy jeden z wywiadowców wszedł na klatkę schodową, ujrzał młodego mężczyznę sortującego zawiniątka w folii aluminiowej. Na wezwanie „stój, policja!” jedyną reakcją było upuszczenie pudełka, które trzymał. Wówczas został obezwładniony, a policjant wezwał na miejsce resztę ekipy. W międzyczasie „czujka” zorientowała się, że mają do czynienia z policjantami. Próbował jeszcze ostrzec kolegę, ale było już za późno. Druga „czujka” wysłała jeszcze przez krótkofalówkę ostrzeżenie do kompana na klatce, jednak po chwili sam wpadł w ręce funkcjonariuszy.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali aresztowani. W pudełku należącym do 22-latka policja znalazła prawie 120 foliowych zawiniątek. Badania dowiodły, że wewnątrz znajdowały się różne narkotyki takie jak amfetamina, marihuana, heroina, klefedron oraz tabletki MDMA. W jednym z pomieszczeń odkryto dodatkowo ponad 640 podobnych paczek. 350 z nich zawierało metamfetaminę, reszta była zapełniona tymi samymi narkotykami co te znalezione przy 22-letnim mężczyźnie.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty. 22-latek odpowie za posiadanie dużej ilości narkotyków, co grozi kara do 10 lat więzienia. Dwaj 18-latkowie usłyszeli zarzut współudziału w przestępstwie, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.