Stolica wystawia na sprzedaż zaskakująco drogą działkę

Stolica wystawia na sprzedaż zaskakująco drogą działkę

Administracja miasta Warszawa zdecydowała się na publiczną sprzedaż niewielkiego, jeszcze niezagospodarowanego terenu, który usytuowany jest w prestiżowej dzielnicy Woli. Propozycja ta może wydać się dość zaskakująca, zważywszy na astronomiczną cenę wywoławczą tego skromnego kawałka gruntu, jednak jego znakomita lokalizacja oraz możliwość budowy bloków mieszkalnych mogą przemówić do potencjalnych nabywców.

Na stronach internetowych dedykowanych rynku nieruchomości można znaleźć propozycję sprzedaży za pośrednictwem przetargu ustnego nieograniczonego. Przedmiotem tej oferty jest niewielka działka o powierzchni zaledwie 419 m kwadratowych, która leży przy ulicy Księcia Janusza 33 w dzielnicy Wola, będąca własnością miasta stołecznego Warszawy.

Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ten teren został przeznaczony pod potencjalną budowę bloków mieszkalnych z możliwością prowadzenia działalności usługowej. Dostęp do działki zaplanowano od strony ulicy Traktorzystki. Przetarg odbędzie się 12 grudnia 2023 roku o godzinie 11.00 w budynku Biura Mienia Miasta i Skarbu Państwa Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, które znajduje się przy ulicy Chałubińskiego 8, sala numer 40 (antresola).

Co ciekawe, to nie sama sprzedaż działki jest najbardziej zaskakująca, ale cena wywoławcza tej nieruchomości. Wyceniono ją na aż 3,72 miliona złotych netto (do której należy doliczyć 23% VAT), co przekłada się na kwotę 8 tysięcy 878 złotych netto za metr kwadratowy terenu. Taka cena była charakterystyczna dla mieszkań gotowych do zamieszkania jeszcze kilka lat temu.

Sprzedawany teren nie jest duży, co ogranicza możliwość budowy większych obiektów, mimo to jego cena jest bardzo wysoka. Z drugiej strony, wartość nieruchomości w stolicy Polski systematycznie rośnie z każdym rokiem. Niedawno na jednym z portali społecznościowych pojawiła się oferta sprzedaży piwnicy o powierzchni zaledwie 5 metrów kwadratowych w dzielnicy Mokotów za sumę 95 tysięcy złotych.