Skuteczne działanie policji w Wołominie i Ząbkach: zatrzymanie podejrzanej o posiadanie narkotyków

Skuteczne działanie policji w Wołominie i Ząbkach: zatrzymanie podejrzanej o posiadanie narkotyków

Wspólna operacja kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz funkcjonariuszy Komisariatu Policji z Ząbek doprowadziła do kolejnego sukcesu w zwalczaniu przestępczości. Dzięki ich skoordynowanym staraniom, udało się zidentyfikować i namierzyć kobietę, której przypisywano posiadanie nielegalnych substancji. 30-letnia mieszkanka Ząbek, w swoim domu posiadała znaczną ilość narkotyków. W toku przeszukania miejsca jej zamieszkania, wszczepione przez funkcjonariuszy policyjnych, odnaleziono również amunicję do broni palnej. Zarzuty zostały już przedstawione aresztowanej, a teraz jej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie rozpoczęło się od informacji, które wpłynęły do policji w Wołominie i sugerowały, że mieszkańcy regionu mogą być narażeni na kontakt z nielegalnymi substancjami. Kryminalni z Wołomina podjęli działania zmierzające do identyfikacji osoby potencjalnie zamieszanej w ten proceder. Po ustaleniu tożsamości 30-letniej kobiety z Ząbek, operacja została przeprowadzona wspólnie z policjantami z lokalnego Komisariatu.

Przeszukanie mieszkania podejrzanej umożliwiło znalezienie i zabezpieczenie blisko 640 gramów środków psychoaktywnych – 3 CMC, które były gotowe do dystrybucji na czarnym rynku. Pozwoliło to na zgromadzenie materiałów dowodowych stanowiących podstawę do postawienia zarzutów posiadania dużej ilości narkotyków. Dodatkowo, w mieszkaniu odkryto 77 sztuk amunicji do broni palnej.

Na podstawie zgromadzonych dowodów Sąd nie uwzględnił wniosku Prokuratora Rejonowego w Wołominie o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Postanowił jednak nałożyć na kobietę środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju, co wiązało się również z konfiskatą jej paszportu. Grozi jej teraz do 10 lat pozbawienia wolności.