Seria włamań do warszawskich kiosków – zatrzymano czterech młodocianych sprawców

Seria włamań do warszawskich kiosków – zatrzymano czterech młodocianych sprawców

W ostatnim czasie, w stolicy doszło do serii włamań do kiosków. Policjanci zatrzymali czterech podejrzanych, którymi okazali się młodzi chłopcy. Podejrzenia w ich kierunku padły, po tym jak zanotowano szereg kradzieży z włamaniem na terenie całej Warszawy, ale szczególnie w dzielnicach Bielany i Żoliborz. Wszystko ujawniła podinsp. Elwira Kozłowska ze stołecznej komendy policji na Bielanach. Do domów właścicieli tych punktów sprzedaży serią ataków wprowadzono straty wynoszące ponad 100 tysięcy złotych.

Informacje o pierwszym włamaniu do kiosku zlokalizowanego przy ulicy Kasprowicza na Bielanach nadeszły do funkcjonariuszy pod koniec lipca. Badając sprawę, policjanci ustalili, że za działaniami stała grupa osób, a nie pojedynczy sprawca. Jak poinformowała podinsp. Elwira Kozłowska, wśród skradzionych przedmiotów dominowały wyroby tytoniowe. Z ustaleń wynikało również, że sprawcy przybyli na miejsce zdarzenia używając usług przewozu osób za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Gdy rozpoczęły się poszukiwania sprawców, policja natknęła się na grupę młodych mężczyzn blisko kiosku przy ulicy Kasprowicza. Sytuacja miała miejsce kilkanaście dni temu, w nocy. Widząc funkcjonariuszy, mężczyźni zaczęli uciekać, porzucając skradzione przedmioty. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali dwóch ze sprawców – 17- i 14-latka. Obaj młodzi przestępcy trafili do Policyjnej Izby Dziecka.

Śledztwo prowadzone było przez Wydział do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, którym udało się ustalić tożsamość i zatrzymać trzeciego z podejrzanych.

Nastolatkowie musieli stawić czoła 20 zarzutom dotyczącym kradzieży z włamaniem w różnych dzielnicach Warszawy. Szkody, które spowodowali, wynoszą ponad 100 tysięcy złotych. Ostateczne decyzje w ich sprawie będzie podejmował sąd rodzinny i nieletnich – podsumowała Kozłowska.