Przestępczy duet zatrzymany przez wydział zwalczjący przestępstwa przeciwko mieniu

Przestępczy duet zatrzymany przez wydział zwalczjący przestępstwa przeciwko mieniu

Specjaliści z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu zatrzymali w jednym momencie zarówno 30-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o dokonywanie kradzieży i włamań, jak i jego współpracowniczkę – 20-letnią kobietę, która zajmowała się sprzedażą skradzionych towarów. Wszystkie zarzuty zostały im przedstawione.

Sprawa rozpoczęła się od zgłoszenia o włamaniu do kontenera dla pracowników, z którego zniknęły różne elektronarzędzia. Niedługo potem pojawiło się kolejne zgłoszenie – tym razem z marketu, skąd ktoś ukradł myjkę ciśnieniową.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu, analizując dokładnie obie sytuacje i bazując na zebranych dowodach, doszli do wniosku, że oba incydenty mogą być ze sobą powiązane. Ich dochodzenie sugerowało, że sprawcami obu kradzieży mogą być te same osoby. Wydawało się, że to mężczyzna odpowiedzialny jest za włamania i kradzieże, podczas gdy kobieta zajmowała się odsprzedawaniem skradzionych przedmiotów.

Policjanci podjęli konkretne działania, aby odnaleźć miejsce, w którym przestępczy duet mógł się ukrywać. Zarówno 30-latek, jak i 20-latka nie mieli stałego miejsca zamieszkania i prowadzili życie na kształt tułaczy. Mimo to, dzięki uzyskanym informacjom, udało się zlokalizować podejrzanych i zatrzymać ich jednocześnie.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu przygotowali odpowiedni materiał dowodowy. Na jego podstawie przedstawiono zarzuty zatrzymanym – mężczyzna będzie musiał odpowiadać za kradzież i włamanie, natomiast kobieta za paserstwo.

Postępowanie w tej sprawie jest obecnie nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Południe.