Młoda kobieta zatrzymana na warszawskim Bemowie za posiadanie dużej ilości narkotyków

Młoda kobieta zatrzymana na warszawskim Bemowie za posiadanie dużej ilości narkotyków

Funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego stacjonującego na warszawskim Bemowie doprowadzili do zatrzymania młodej kobiety, której przypisuje się posiadanie dużej ilości substancji odurzających i psychotropowych. Kierowane przez nią auto skrywało w sobie nielegalne produkty, które zostały ujawnione przez policję. W wyniku postępowania karnego, 25-letnia podejrzana została umieszczona w areszcie śledczym na okres trzech miesięcy.

Podczas rutynowej kontroli, bemowscy policjanci zdecydowali się sprawdzić pojazd marki Toyota kierowany przez młodą kobietę. Już na samym początku inspekcji funkcjonariusze zauważyli intensywny zapach marihuany emanujący z wnętrza auta. Choć kierująca zdecydowanie zaprzeczała posiadaniu jakichkolwiek zakazanych substancji, dalsza kontrola samochodu wykazała coś przeciwnego. Skrywane za fotelem kierowcy kilkanaście torebek zawierało różnorodne substancje.

Po zatrzymaniu 25-letniej kobiety, znalezione w jej aucie substancje zostały zabezpieczone i przekazane do dalszej analizy. Badania wykazały, że w torebkach były między innymi marihuana, haszysz, kokaina, mefedron, amfetamina oraz inne psychotropowe środki. Zgromadzony materiał dowodowy posłużył Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie do sformułowania zarzutu posiadania dużej ilości substancji odurzających i psychotropowych. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, podejrzana trafiła na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzone jest pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.