Protest właścicieli sklepów w centrum handlowym Marywilska – Zastrajkowali przeciwko podwyżkom czynszów

Protest właścicieli sklepów w centrum handlowym Marywilska – Zastrajkowali przeciwko podwyżkom czynszów

Handlowcy zlokalizowani w centrum handlowym przy Marywilskiej 44 wyrażają swój sprzeciw wobec rosnących kosztów czynszów, organizując strajk. Z powodu tej akcji protestacyjnej, znacząca część punktów handlowych pozostaje nieczynna. Właściciele sklepów domagają się zatrzymania podniesienia stawek czynszów, twierdząc, że wpłynie to negatywnie na ich byt.

Sygnał o strajku na ulicy Marywilska 44 dotyczącym planowanych podwyżek czynszów nadeszła do nas przez Kontakt 24. Zarząd spółki zarządzającej kompleksem centrum handlowego zapowiedział takie działanie. Od początku tygodnia trwa protest kupców. Większość sklepów jest obecnie zamknięta, a sytuacja na miejscu jest spokojna.

Kwestia sporna to wzrost stawek czynszowych o 11,4% w stosunku do obecnych kwot umownych. Wielkość podwyżki może jednak zależeć od różnych czynników, takich jak powierzchnia sklepu czy jego lokalizacja. Niektórzy handlowcy obliczyli, że po wprowadzeniu podwyżek, czynsz może wynieść nawet 10 tysięcy złotych miesięcznie. Przewidują, że strajk może trwać do końca miesiąca, co oznacza zamknięcie większości sklepów. Wynajmujący uprzedzają, że w przypadku niepowodzenia rozmów są gotowi zrezygnować z umów.

Handlowcy z Marywilskiej 44 planują założyć własne stowarzyszenie. Jak tłumaczy zaangażowany w protest prawnik, Bartosz Bałagulski, ma ono na celu dokonanie rewizji umów zawieranych przez spółkę oraz wystąpienie o audyt. Zapowiada również możliwe zainteresowanie sprawą UOKiK i prokuratury.